Hoe ziet een consult en een behandeling eruit?
Het eerste consult duurt vaak minimaal 1 ½ uur. Hierin maken we kennis en neem ik een uitgebreide anamnese af, we bespreken de klachten en problemen van uw dier.
1. De diagnose
Tijdens het testen zit of staat een wat groter dier voor het BICOM apparaat, een kleine hond of kat kan op de behandeltafel, bij u op schoot, of in een vervoersbench blijven zitten.
Met testampullen en het BICOM-apparaat ga ik in eerste instantie de algehele lichamelijk conditie van uw dier uittesten. Daarna ga ik uitzoeken of er een allergie of onverdraagzaamheid bestaat voor bepaalde stoffen (o.a. voedingsmiddelen) en of er belastingen in het lichaam zijn die een negatieve invloed hebben. Zo kan in veel gevallen de verborgen oorzaak van de ziekte worden opgespoord. Ik leg uit wat ik doe en waarom. Op grond van de diagnose weet ik waarmee uw dier belast is wat prioriteit heeft in de therapie. Ik streef ernaar om in het eerste consult het complete (ziekte) beeld duidelijk te krijgen. Daarna bespreken we de mogelijkheden voor behandeling en krijgt u voor uw dier zonodig een dieetvoorschrift en/of een voedingsadvies. Tevens wordt besproken wat u zelf kunt ondernemen om de genezing van uw dier te bevorderen.
Tot slot zal ik uw dier een eerste behandeling geven.
2. De behandeling
Tijdens de behandeling met het Bicom-apparaat ligt het dier op een behandelmat en kunnen er elektroden op het lichaam geplaatst worden (bv op een gekneusde poot of aangedane darmen). De elektroden geven de informatie van de patiënt aan het BICOM-apparaat door, dit is volledig pijnloos. Zo worden belastende frequentiepatronen gereduceerd en onderliggende oorzaken van ziekten uitgeschakeld. Belastende stoffen worden vrijgemaakt en uitgescheiden door de uitscheidingsorganen met als gevolg dat de lichaamseigen regulatie wordt hersteld. Het dier gaat meestal zelf in een rustige, ontspannen houding zitten of liggen terwijl hij wordt behandeld. Bij een paard wordt de behandelmat op de rug gelegd. Een behandeling duurt meestal ongeveer 30-45 minuten. De therapie wordt meestal als zeer aangenaam ervaren, de dieren ontspannen volledig en lijken ervan te genieten.

De behandeling kan ook op minerale druppels een hydrofiele olie of een chip gezet worden zodat u uw dier thuis kunt doorbehandelen.
Het doel van de therapie is derhalve de ziekmakende invloeden en oorzaken uit te schakelen en de zelfgenezende kracht van het lichaam te activeren.
Het aantal behandelingen is afhankelijk van diverse factoren zoals de aard van de klacht (chronisch of acuut), leeftijd, medicijngebruik, etc..


